Twój ortopeda Gdańsk Wrzeszcz czeka na Ciebie w nowoczesnej klinice, w której liczy się zdrowie, komfort i bezpieczeństwo Pacjentów. Zapewniamy kompleksowy zakres usług w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji wad postawy, schorzeń stawów i kręgosłupa, a także urazów całego układu kostnego, mięśni i wiązadeł. Dbamy o to, aby móc zapewniać realnie kompleksową ofertę, z której będziesz mógł korzystać w coraz to szerszym zakresie. Zapewniamy, że w naszej klinice pracują ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy bazują na nowoczesnych metodach diagnostycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Każdorazowo zapewniamy indywidualne podejście i dbamy o to, abyś czuł się u nas komfortowo. W ramach diagnostyki ortopedzi mogą zlecić takie badania jak USG, RTG, rezonans magnetyczny czy tomograf komputerowy. Jeżeli potrzebują Państwo konsultacji ortopedycznej, zapraszamy do kontaktu.
Czym zajmuje się ortopeda?
Ortopedia to dział medycyny skupiony w głównej mierze na układzie ruchu. Diagnozowanie w jego zakresie jest możliwe zarówno w przypadku chorób wrodzonych (rozszczepy kręgosłupa, dysplazje kostne, artrogrypoza itp.), jak i nabytych (deformacje pourazowe, naprawy złamań i stanów zapalnych itp.). Kierujemy leczeniem zarówno dzieci, osób dorosłych, jak i seniorów – przygotowując pakiet ćwiczeń, zabiegów i farmakologii dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Leczymy bóle kręgosłupa, podajemy tzw. blokady przeciwbólowe oraz kierujemy terapią osób borykających się ze skoliozą. Wierzymy w siłę rehabilitacji, dlatego możliwe ku temu przypadki konsultujemy z naszymi fizjoterapeutami, którzy na podstawie przeprowadzonych badań i prześwietleń podejmą decyzję o dopasowanym zestawie ćwiczeń pod okiem specjalisty oraz dedykowanym treningu do wykonywania w domu.
Ortopedzi zajmują się przede wszystkim profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń oraz urazów związanych z układem ruchu, takich jak m.in.
- wady postawy (np. kifoza, skolioza, lordoza);
- złamania kości;
- stany zapalne stawów i kości;
- zespół cieśni nadgarstka;
- choroby mięśni i więzadeł;
- skręcenia i zwichnięcia;
- choroby kręgosłupa (np. dyskopatia czy zmiany zwyrodnieniowe).
Kiedy warto umówić się do ortopedy?
Do ortopedy powinieneś udać się niezwłocznie w przypadku nagłych sytuacji wymagających szybkiej interwencji, takich jak złamania czy skręcenia, ale także wtedy, jeśli odczuwasz niepokojące objawy zlokalizowane w układzie kostnym, kręgosłupie, mięśniach czy stawach. Tak jak w przypadku większości schorzeń, tak i przy tych ważna jest wczesna diagnoza. Umożliwia ona specjalistom sprawne wdrożenie leczenia, czego efektem może być zminimalizowanie lub nawet całkowite wykluczenie rozwoju choroby.
Także wczesne podjęcie rehabilitacji jest kluczowe do zatrzymania rozwoju choroby i niedopuszczenia do jej powikłań. Objawy, które świadczą o konieczności zapisania się do ortopedy, to m.in.:
- drętwienie palców lub kończyn;
- wystąpienie zgrubień ścięgien;
- obrzęki stawów;
- nawracające lub długotrwałe bóle kręgosłupa, stawów, mięśni i kości;
- osłabienie mięśni;
- sztywność kończyn.