fbpx

Fizjoterapia Gdańsk

galeria

SCHORZENIA ORTOPEDYCZNE

galeria

SCHORZENIA POCHODZACE OD KRĘGOSŁUPA

galeria

Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego

W naszej klinice przyjmuje fizjoterapeuta Gdańsk, który od lat zajmuje się różnymi przypadkami medycznymi – zarówno wrodzonymi, jak i nabytymi. Najczęściej przychodzą do nas Pacjenci z takimi problemami, jak nieprawidłowa postawa, zaburzenia koordynacji ruchowej, bóle, przeciążenia, osłabienia mięśni itp. Stosujemy nowoczesne metody leczenia i rehabilitacji oraz dysponujemy zaawansowaną technologicznie aparaturą medyczną. Zapewniamy, że dla zespołu naszych specjalistów dobro Pacjenta jest najważniejsze!

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuci zajmują się leczeniem dolegliwości o różnym podłożu związanych z narządem ruchu. Wykorzystywane przez nich metody umożliwiają przywrócenie sprawności ruchowej u osób zmagających się z m.in. schorzeniami neurologicznymi czy ortopedycznymi, a także tymi spowodowanymi wypadkami lub urazami. Co ciekawe, wizyta u fizjoterapeuty może być niezbędna także przed założeniem aparatu na zęby! Decyduje o tym ortodonta w trakcie leczenia.

Jakie metody stosuje się w fizjoterapii?

Fizjoterapia ma na celu poprawę lub przywrócenie sprawności fizycznej organizmu, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych zlokalizowanych w poszczególnych mięśniach czy stawach. Techniki stosowane przez fizjoterapeutów mogą być bardzo zróżnicowane – dobieramy je z uwzględnieniem stanu i potrzeb konkretnego Pacjenta. Bierzemy pod uwagę nie tylko jego wiek i sprawność fizyczną, ale także możliwość wykonywania zleconych ćwiczeń w domu. Stawiamy na współpracę i zachęcamy naszych Pacjentów do regularnej aktywności dostosowanej do danego schorzenia.

W fizjoterapii stosuje się takie metody jak m.in.:

  • kinezyterapia (leczenie ruchem);
  • masaż manualny;
  • hydroterapia;
  • krioterapia (leczenie zimnem);
  • terapia cieplna;
  • elektroterapia.

Fizjoterapia jest zalecana Pacjentom cierpiącym na schorzenia neurologiczne, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, oddechowego i krążeniowego. Zlecają ją także kardiolodzy i ginekolodzy – szczególnie dla kobiet po porodzie. Rehabilitacja być wykorzystywana także we wcześniej wspomnianym leczeniu ortodontycznym, jak i co ciekawe – w walce ze stresem. Ponadto do fizjoterapeuty często są kierowane osoby po udarze, które nierzadko muszą zmagać się przyswojeniem na nowo umiejętności chodzenia czy ruszania rękami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane podjęciem fizjoterapii w Gdańsku. Z pewnością uda nam się spełnić Twoje oczekiwania.