fbpx

sprzęt

W DentalMed Clinic do dyspozycji lekarzy pozostają nowoczesne sprzęty medyczne, pozwalające na połączenie wybitnych umiejętności naszej kadry ze współczesną technologią dla jak najlepszych rezultatów terapii. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów z najwyższą starannością oraz przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu stawiane przez nas diagnozy pozwalają na zaplanowanie schematu leczenia dobranego indywidualnie pod każdego pacjenta oraz na precyzyjne wykonywanie wszystkich procedur medycznych.

W DentalMed Clini rentgenodiagnostyka oparta jest o tomograf CS 9300 3D, który jest najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym systemem obrazowania radiologicznego dostępnym obecnie na rynku.Aparat pozwala na redukcję dawki promieniowania, na jaką jest narażony pacjent podczas badania. Zapewniają to technologia tomografii wolumetrycznej, dobranie zakresu tomografii jedynie do obszaru, które wymaga obrazowania oraz niezwykle krótki czas badania – poniżej 1 sekundy, za który odpowiada moduł cefalometryczny, pracujący w technologii pojedynczej ekspozycji (one–shot). Jednocześnie sprzęt zapewnia najwyższą jakość obrazowania, dostosowaną do wymagań stawianych przez różne dziedziny stomatologii. Sprzęt oferuje aż 7 różnych pól obrazowania oraz oprogramowanie, wyposażone w różne funkcje wspierające przygotowanie planu leczenia oraz komunikację z pacjentem.

Rentgenodiagnostyka

Niektóre z zabiegów stomatologicznych wymagają powiększenia obrazu i jego stabilności podczas pracy. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju mikroskopy. Liderem na rynku mikroskopów wykorzystywanych w gabinetach stomatologicznych jest firma Carl Zeiss, której doświadczenie w konstrukcji precyzyjnych przyrządów optycznych sięga I połowy XIX wieku.


Dostępny w DentalMed Clinic mikroskop Carl Zeiss OPMI Pico ułatwia precyzyjne wykonywanie nawet najbardziej wymagających procedur stomatologicznych. Wykorzystywany jest przez naszych lekarzy zarówno w endodoncji, jak również zabiegach z dziedziny stomatologii estetycznej.

Mikroskop Zeiss
OPMI Pico

43% Polaków tak boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym, że w ogóle rezygnuje z leczenia. Strach przed bólem jest główną przyczyną unikania wizyt u dentysty a znieczulenie to dodatkowy stres – zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów, którzy strzykawkę znają z gabinetu szczepień.


The Wand™ jest komputerowym urządzeniem, które służy do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Pacjent przez cały czas działania leku zachowuje pełną mimikę, nie odczuwa opuchlizny, może normalnie mówić i funkcjonować.

System znieczulania
The Wand™