fbpx

POZNAJ NASZĄ
KADRĘ

PROFESJONALIŚCI Z PASJĄ

Dlatego też wśród naszych specjalistów znajdą Państwo pełnych pasji profesjonalistów z różnych dziedzin: stomatologów dziecięcych, ortodontów, fizjoterapeutów, ortopedów, kardiologów, a w przyszłości również przedstawicieli innych dyscyplin medycznych.


Trzon naszej kadry stanowią doświadczeni, wieloletni pracownicy naukowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, stale dbający o podnoszenie swoich umiejętności i kompetencji zawodowych. Do dyspozycji lekarzy pozostaje nowoczesna aparatura medyczna, pozwalająca na wykorzystanie wybitnych umiejętności naszej kadry dla jak najlepszych rezultatów terapii.

doktor nauk medycznych SPECJALISTA ORTODONCJI

dr n. med. Anna Urbaniak

ortodoncja

Dr Anna Urbaniak jest współzałożycielką DentalMed Clinic, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) i wieloletnim pracownikiem naukowym Zakładu Ortodoncji GUMed. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącej Gdańskiego Regionalnego Koła Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO). Całe zawodowe życie związała z ortodoncją. W 2013 roku obroniła pracę doktorską dot. wpływu zwężonych dróg oddechowych na powstawanie wad zgryzu u dzieci.

 

W kręgu jej zainteresowań jest również problematyka zespołu bezdechu sennego oraz schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego.W swojej praktyce stosuje wiele uznanych metod leczenia ortodontycznego dobranych dobranych indywidualnie dla każdego pacjenta.Stale dba o podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych dzięki aktywnemu uczestnictwu w konferencjach naukowo-szkoleniowych oraz kursach ortodontycznych w kraju i za granicą.

 

Zajmuje się profilaktyką ortodontyczną, leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych, ortodontycznym leczeniem wad zgryzu, leczeniem ortodontycznym przed protetyką oraz przedzabiegowym leczeniem wad szkieletowych.

Lekarz dentysta specjalista ortodoncji

Lek. dent. Aleksandra Przedpełska

ortodoncja

Stomatolog Aleksandra Przedpełska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz pracownikiem dydaktycznym Zakładu Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Dba o stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych: aktywnie uczestniczy w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych.

LEKARZ
DENTYSTA

Lek. dent. Anita Białecka

Stomatologia zachowawcza
stomatologia estetyczna
Endodoncja
Protetyka

Stomatolog Anita Białecka jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poświęca dużo czasu na stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji poprzez uczestniczenie w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych.

 

Zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją (leczenie chorób zębów przy użyciu mikroskopu), stomatologią estetyczną oraz protetyką.

Specjalista Chirurgii Szczękowo-Twarzowej

Lek. dent. Robert Sawicki

Chirurgia
Chirurgia szczękowa
Implantologia
Implantoprotetyka

Rodzinnym miastem doktora Roberta Sawickiego jest Grudziądz. W 2015r. ukończył z wyróżnieniem
studia stomatologiczne na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Od początku jego przygody ze stomatologią wiedział, że chce zajmować się
chirurgią.
Bardzo dobrze zdany Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy pozwolił mu na
realizację tego celu. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Chirurgii Szczękowo-
Twarzowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Państwowy Egzamin
Specjalizacyjny zdał w 2022r., uzyskując najlepszy wynik w sesji. Obecnie jest
pracownikiem macierzystego oddziału szpitalnego oraz prowadzi praktykę prywatną,
współpracując z renomowanymi gabinetami stomatologicznymi.
Wiedzę i doświadczenie wzbogacał uczestnicząc w szkoleniach
prowadzonych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i
szczękowo-twarzowej, między innymi w Niemczech, USA i we Włoszech. Jest
również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej.
Wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, stomatologicznej w
tym implantologii oraz dermatochirurgii i medycyny estetycznej. Przeprowadził
wiele tysięcy zabiegów. Swoim pacjentom oferuje duże doświadczenie i wiedzę.
Poza chirurgią jego życiową pasją jest sport, dzięki któremu nauczył się
determinacji i pracowitości. W przyszłości planuje dalszy rozwój kliniczny i naukowy.
Do obejrzenia swoich przypadków dr Robert zaprasza na swoje konto na Instagramie –
@roberto_saviano_surgeon.

Dr nauk medycznych

Dr n. med. Elżbieta Łaska

Periodontologia

Dr n. med. Elżbieta Łaska jest absolwentką Oddziału Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2002 roku rozpoczęła swoją przygodę z periodontologią, czego zwieńczeniem było zdanie egzaminu państwowego i uzyskanie tytułu specjalisty II stopnia w tej dziedzinie.
Asystent w Katedrze i Zakładzie Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego(dawniej akademia Medyczna w Gdańsku)
Tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie periodontologia uzyskany w 2012 roku.

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Katarzyna Pokrywka

Protetyka

LEKARZ DENTYSTA

Lek. dent. Justyna Oleszkiewicz - Śpiołek

Stomatologia zachowawcza
Ortodoncja

Specjalista Chirurgii Stomatologicznej

Lek. dent. Camilla Majewska

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia estetyczna
Chirurgia
Chirurgia szczękowa

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku lekarsko – dentystycznego. Szczególnie interesuje się chirurgią, protetyką oraz stomatologią estetyczną. Aktywnie uczestniczy w konferencjach stomatologicznych oraz licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i protetyki. Pracownik Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Lekarz Dentysta specjalista Ortodoncji

Lek.dent. Aleksandra Kołodziejska specjalista ortodoncji

Ortodoncja

Lekarz Dentysta Specjalista Ortodoncji

Lek.dent Agnieszka Topka specjalista ortodoncji

Ortodoncja

SPECJALISTA
ORTOPEDA

dr hab. n. med. Rafał Pankowski

SKOLIOZA
BÓLE KRĘGOSŁUPA
CHOROBY KRĘGOSŁUPA
KRĘGOZMYK
GUZ RDZENIA KRĘGOWEGO

Dr hab. Rafał Pankowski jest kierownikiem zespołu chirurgii kręgosłupa w Klinicznym Oddziale Ortopedii COPERNICUS oraz Prezydentem Oddziału Północnego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. To wieloletni pracownik naukowy Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Współautor podręczników dla studentów medycyny.

 

Jego zawodowe zainteresowania dotyczą spondyloortopedii, czyli chirurgii kręgosłupa. Dr hab. Pankowski jest twórcą i dyrektorem programowym pierwszego w Europie Wschodniej prestiżowego ośrodka edukacyjno-treningowego AO Spine Center. Stworzył wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie ortopedii kręgosłupa. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP w 2016 roku.

Specjalista chorób wewnętrznych

dr n. med. Lucyna Górska

Choroby płuc
Alergologia

Dr n. med. Lucyna Górska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiej Akademii Medycznej z 2002 roku. W 2010 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2014 – specjalisty z zakresu chorób płuc, a w 2019 – specjalisty alergologii. Jest autorem i współautorem ponad 40 prac naukowych i doniesień zjazdowych publikowanych i wygłoszonych zarówno w polskich jak i zagranicznych źródłach. Od początku pracy zawodowej związana jest z Kliniką Alergologii i Pulmonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku, gdzie poza regularną pracą kliniczną z pacjentami uczestniczy w licznych projektach naukowych.

FIZJOTERAPEUTA

Mgr Monika Subkowska

Fizjoterapia stomatologiczna
dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku i Białymstoku. Ukończyła wiele specjalistycznych kursów oraz szkoleń fizjoterapeutycznych, przy czym stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Współpracując z DentalMed Clinic zajmuje się fizjoterapią stomatologiczną – narządu żucia, co zapewnia kompleksowość oraz usprawnia proces leczenia pacjentów Kliniki. Jej głównym obszarem zainteresowań, poza dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych są schorzenia i dolegliwości pochodzące od kręgosłupa. Posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty o numerze 30075, uchwalone przez Krajową Radę Fizjoterapeutów.

Logopeda

mgr Maria Łopuska

zaburzenia miofunkcjonalne

Maria Łopuska ukończyła Logopedię ogólną i kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie jest w trakcie studiów neurologopedycznych w Warszawie. Terapeuta miofunkcjonalny, prowadzi terapię osób dorosłych i dzieci w zakresie zaburzeń miofunkcjonalnych (nieprawidłowe połykanie, zła pozycja spoczynkowa języka, nieprawidłowy tor oddechowy).
Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami (m.in autyzm, afazja, niepełnosprawność intelektualna, wady genetyczne).

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Agnieszka Mikołajewicz

Agnieszka Mikołajewicz jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Stale doskonali swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w specjalistycznych kursach oraz szkoleniach.Wykonuje zabiegi z zakresu profilaktyki .

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Szydłowska

Katarzyna Szydłowska jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach oraz kursach. Wykonuje zabiegi obejmujące profilaktykę próchnicy zębów u dzieci i osób dorosłych oraz zabiegi higienizacji jamy ustnej. Otacza opieką pacjentów ortodontycznych.

Higienistka stomatologiczna

Oksana Markivska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. W pracy jest dokładna, odpowiedzialna i z zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki. Wykonuje zabiegi profilaktyczne . Asystuje przy zabiegach stomatologicznych oraz podczas leczenia ortodontycznego.