fbpx

Poradnia kardiologiczna Gdańsk

Echo serca Gdańsk

Holter EKG Wrzeszcz Gdańsk

Poradnia kardiologiczna Gdańsk to miejsce, w którym zapiszesz się na wizytę u specjalisty, wykonasz niezbędne badania diagnostyczne i otrzymasz pomoc w zakresie chorób i schorzeń układu krążenia. Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną, umożliwiającą przeprowadzanie kompleksowej diagnostyki kardiologicznej. Zapewniamy szeroki zakres usług. Nasz zespół stanowią kardiolodzy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Zajmują się leczeniem Pacjentów zmagających się z kardiologicznymi chorobami uwarunkowanymi genetycznie, tymi, będącymi następstwem nieprawidłowego stylu życia i diety, a także nabytymi w związku z innymi chorobami czy przypadłościami.

Kardiolodzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu takich schorzeń układu sercowo-naczyniowego jak m.in.:

  • choroba wieńcowa;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • wady zastawkowe serca;
  • arytmia serca;
  • kardiomiopatia;
  • hipercholesterolemia.

W naszej poradni kardiologicznej pacjenci mają możliwość wykonania takich badań jak EKG, test wysiłkowy, echokardiografia (echo serca), holter ciśnieniowy i holter EKG. Nasi kardiolodzy po zapoznaniu się z objawami i historią chorób wskazują Pacjentowi dalszą strategię działania. Kwestie medyczne zawsze tłumaczą w sposób zrozumiały, dbając o to, by odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania Pacjenta dotyczące jego stanu zdrowia czy szczegółów terapii.

Kiedy powinno się zapisać do kardiologa?

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego są jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Z tego powodu w przypadku zauważenia niepokojących objawów z wizytą w poradni kardiologicznej nie powinno się zwlekać. Wczesne postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe do zahamowania postępu choroby. Oznaki, które mogą świadczyć o problemach kardiologicznych, to m.in. omdlenia i zasłabnięcia, duszności, nagłe skoki bądź spadki ciśnienia, bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca czy przewlekłe zmęczenie.