Stomatologia Gdańsk

Periodontolog Gdańsk

galeria

Odbudowa zębów na implantach Gdańsk

galeria

Protezy

Ikona zęba z lupką

Mosty protetyczne Gdańsk

Ikona zęba z lupką

Licówki

Ikona zęba z lupką

Korony

Ikona zęba z lupką

Profilaktyka rozwoju zgryzu u dzieci

galeria

Protetyk Gdańsk Wrzeszcz

Ikona zęba z lupką

Ortodoncja Gdańsk Wrzeszcz

galeria

Stomatolog dziecięcy Gdańsk

Ikona zęba z lupką

Leczenie endodontyczne
z użyciem mikroskopu Gdańsk

Ikona zęba z lupką

Wybielanie zębów Gdańsk

Ikona zęba z lupką

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
Z ENDODONCJĄ

Stomatologia Gdańsk to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej. Nasi dentyści zajmują się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób zębów, dziąseł, języka i podniebienia. W głównej mierze przyjmujemy Pacjentów na leczenie zachowawcze, w zakres którego wchodzi leczenie próchnicy, uzupełnianie ubytków, usuwanie kamienia nazębnego czy komfortowe zabiegi higienizacji, takie jak profilaktyka fluorkowa oraz profesjonalne oczyszczanie zębów ze złogów nazębnych poprzez skaling i piaskowanie.

Zajmujemy się także przygotowywaniem i zakładaniem aparatów na zęby oraz oferujemy leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W DentalMed Clinic mamy profesjonalne zabiegi polegające na utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej, a także leczeniu zaistniałych już problemów w obrębie zgryzu. Współpracujemy ze specjalistami z zakresu stomatologii ogólnej i estetycznej oraz ortodoncji, periodontologii, chirurgii stomatologicznej i protetyki.

Diagnostyka chorób jamy ustnej i zębów

Zajmujemy się diagnostyką chorób jamy ustnej i zębów. Nasi stomatologowie przeprowadzają badania wstępne w celu zidentyfikowania źródła zgłaszanych dolegliwości. Wykonują także przeglądy cykliczne, które pozwalają wykluczyć rozwój próchnicy we wczesnym stadium. Jeśli zakażenie doszło do miazgi, a samo uzupełnienie nie wystarcza, to stomatolog może podjąć decyzję o konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowe pod mikroskopem, które trwale wyeliminuje ból i problemy z korzeniami poszczególnego zęba.

W przypadku zarówno pojedynczych, jak i całkowitych braków w uzębieniu nasi specjaliści skierują Państwa do protetyków, którzy wstawią implanty dentystyczne, mosty i korony.

Instruktaż higieny jamy ustnej u stomatologa

Nasi stomatologowie prowadzą instruktaże higieny jamy ustnej dla dorosłych. Choć podstawy są takie same dla każdego Pacjenta, tak indywidualne ułożenie zębów, tendencje do osadzania się kamienia czy nawyki żywieniowe mogą wymagać konkretnych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji. Tylko dokładne i systematyczne czyszczenie zębów, przerw między nimi, a także dziąseł, podniebienia i języka pozwalają na wyeliminowanie możliwości pojawienia się trudnych do leczenia, a czasem także bolesnych schorzeń.

Nasi stomatologowie zachęcają Pacjentów do dbania o higienę jamy ustnej, nauczają prawidłowego szczotkowania zębów i stosowania nici dentystycznej, przeprowadzają profesjonalne oczyszczanie zębów i kontroluje stan zdrowia jamy ustnej. W naszej klinice pracują także stomatolodzy dziecięcy przyjmujący na wizyty adaptacyjne, instruktażowe, diagnostyczne i lecznice.

Czy stomatolog może wystawić recepty?

Tak, stomatologowie w DentalMed Clinic mogą wystawić zarówno recepty, jak i skierowania na badania oraz specjalistyczne konsultacje. Najczęściej wiąże się to ze stanami zapalnymi lub ekstrakcją zęba, w której często stosuje się zachowawczo antybiotyki. W przypadku sprawdzenia stanu korzeni – stomatolog wystawi skierowanie na zdjęcie ortopantomograficzne, punktowe lub RTG cefalometryczne.