fbpx
Cennik

Holter EKG Wrzeszcz Gdańsk

Oferujemy holter EKG Wrzeszcz Gdańsk. To metoda diagnostyczna rejestrująca pracę serca w codziennych warunkach – w pracy, na treningu, przy wykonywaniu czynności domowych, a także w trakcie snu. W zależności od podejrzewanego schorzenia nakłada się ją na czas od 24 h, do nawet kilku dni. Ma charakter małego urządzenia wielkości niedużego telefonu oraz podłączonych do niego profesjonalnych elektrod, których zadaniem jest rejestrowanie pracy mięśnia sercowego w różnych sytuacjach. To sprawdzona metoda używana w naszej przychodni kardiologicznej od wielu lat. Pozwala zarejestrować informacje z typowego dnia Pacjenta, ułatwiając tym postawienie kardiologowi trafnej diagnozy.

Konsultacja kardiologiczna z badaniem EKG

Prowadzimy konsultacje kardiologiczne u osób dorosłych, które umożliwiają rozpoznania niewydolności serca, chorób naczyniowych, wrodzonych lub nabytych wad zastawek, zaburzeń rytmu serca czy zapalenia mięśnia sercowego. Każde spotkanie rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, którego celem jest poznanie przed kardiologa codziennego trybu życia Pacjenta, stopnia jego aktywności fizycznej, potencjalnych nałogów, stosowanej diety, przyjmowanych leków, przebytych chorób, a także schorzeń obecnych w rodzinie. To także moment, w którym Pacjent dzieli się informacjami na temat przebytych chorób, wypadków i operacji oraz innymi dolegliwości wymagającymi hospitalizacji.

Na podstawie zdobytej wiedzy kardiolog podejmuje decyzje o dalszym postępowaniu. W niemal każdym przypadku wykonuje pomiar ciśnienia tętniczego, przegląda ewentualnie prowadzony dzienniczek ciśnienia krwi i tętna, a jeśli jest taka konieczność, to przeprowadza badanie EKG i echo serca. Może podjąć decyzję o skierowaniu na badanie krwi, rozpoczęciu terapii u fizjoterapeuty czy udaniu się do diabetyka. Jeśli niezbędna jest rozszerzona diagnostyka – zakłada wcześniej wspomniany holter EKG do domu.