Protetyk Gdańsk Wrzeszcz przygotuje dla Ciebie komfortowe w użytkowaniu i estetyczne protezy, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem na nowo! Nowoczesna aparatura medyczna i doskonale wyposażone gabinety pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Protetyka stomatologiczna koncentruje się na odbudowie uszkodzonych bądź utraconych w wyniku chorób i uszkodzeń mechanicznych zębów, których brak może odbić się nawet na wadach wymowy! O przywrócenie pięknego – i co istotne – zdrowego zgryzu zadbają nasi protetycy we wsparciu z ortodontami, dentystami i chirurgami stomatologicznymi.
Indywidualny plan leczenia protetycznego
Nasi specjaliści zaproponują każdemu Pacjentowi indywidualny plan leczenia protetycznego – niezależnie od stanu uzębienia czy wieku. Z pełnym profesjonalizmem przeprowadzimy terapię przywracającą nie tylko piękny uśmiech i pewność siebie, ale przede wszystkim możliwość delektowania się ulubionym jedzeniem i zmniejszającą uciążliwość dolegliwości bólowych ze strony stawu skroniowo-żuchwowego. Wizyta u protetyka często jest zalecana w ramach stomatologii estetycznej, której celem jest właśnie poprawa wyglądu zębów.
Jakie protezy zębowe oferujemy?
Protezy zębowe zalecane są Pacjentom z ubytkami w uzębieniu. Zastępują naturalne zęby utracone wskutek choroby czy urazu. Umożliwiają przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej, a także znacząco poprawiają estetykę uśmiechu. Doskonale wpływają także na pewność siebie i dobre samopoczucie w każdej sytuacji! Wybór protezy zębowej jest kwestią indywidualną. Protetyk, zanim zasugeruje najlepsze rozwiązanie, dokładnie sprawdzi stan uzębienia i zapozna się z jego Twoimi preferencjami. Proteza zębowa powinna być idealnie dopasowana do zgryzu, w tym kształtu i koloru pozostałych zębów. Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu uzupełnień:
- protezy zębowe akrylowe – bardzo dobrze przylegają do jamy ustnej, zapewniając wysoki poziom komfortu, stosowane są zwłaszcza w przypadku bezzębia;
- protezy zębowe szkieletowe – wstawiane u osób z częściowymi ubytkami zębowymi, cechują się wyjątkową wytrzymałością;
- korona porcelanowa – trwały implant na wiele lat;
- korona pełnoceramiczna – w odróżnieniu od innych koron nie posiada metalowej podbudowy, jest w całości wykonana z ceramiki;
- endokorona kompozytowa i pełnoceramiczna – częściowe rozwiązania wykorzystywane najczęściej po leczeniu kanałowym;
- wkład koronowo-korzeniowy – stosowany w małych ubytkach w koronie zęba;
- mikroproteza – proteza akrylowa na jednego lub maksymalnie dwa zęby;
- nakłady kompozytowe pełnoceramiczne onlay i inlay – nowoczesne uzupełnienia do zębów uszkodzonych mechanicznie lub po leczeniu kanałowym.
Dlaczego warto zapisać się do protetyka?
Zdecydowanie tak! Zaleca się, by nie zwlekać ze wstawieniem uzupełnień protetycznych. Sprawnie zdecydowanie się na protezy, korony czy mostki zapobiegają przesunięciom pozostałych zębów i rozwojowi chorób przyzębia. Braki w uzębieniu sprawiają poważne problemy z przeżuwaniem pokarmu, a w związku z tym także z trawieniem i funkcjonowaniem całego organizmu. Mogą powodować wady wymowy, zapadnięcia policzków czy nawet bóle głowy. Jak to możliwe? Skrajne starcie zębów lub ich brak przekłada się na nieprawidłową pracę stawów skroniowo-żuchwowych, a ta z kolei prowadzi do zwichnięć żuchwy. Efektem mogą być bóle napięciowe i migreny. Niezwykle ważne jest regularne uczęszczanie do dentysty, który w razie pojawienia się pierwszych oznak nieprawidłowości skieruje na leczenie protetyczne lub podpowie wizytę u ortodonty i chirurga stomatologicznego.
Już brak jednego z zębów może przyczynić się do wystąpienia efektu Godona, czyli przesuwania się sąsiednich zębów w stronę luki po utraconym zębie. Efekt ten może wiązać się z dolegliwościami bólowymi ze strony stawu skroniowo-żuchwowego czy nawet utratą kolejnych zębów. Rozkład sił w szczęce i żuchwie ulega bowiem zaburzeniu, w konsekwencji powodując ścieranie, pękanie i kruszenie pozostałych zdrowych zębów. Warto jednak wiedzieć, że współczesna protetyka dysponuje wieloma środkami, dzięki którym można przywrócić naturalny wygląd uśmiechowi oraz prawidłową funkcjonalność narządu żucia.