Cennik

Odbudowa zębów na implantach

Znak zapytania

czym jest

Implanty zębów są nowoczesnym rozwiązaniem w przypadku utraty własnych zębów. Nie wymagają ingerencji w sąsiednie zęby, jak mosty czy protezy. Dają poczuje naturalnej odbudowy – wyglądają i są odczuwalne jak własne zęby. Sprawiają, że po utracie zęba nie zmieniają się rysy twarzy a uśmiech jest naturalny.

 

Implant jest sztucznym korzeniem zęba, wykonanym z wysoce biozgodnego tytanu. Na ten korzeń przymocowywana jest korona zęba, którą dobiera się pod kolor pozostałego uzębienia. Liczba implantów nie musi się równać liczbie utraconych zębów – możliwe jest osadzenie uzupełnienia protetycznego już na dwóch-trzech implantach.

Zagadnienia

Działanie

Im szybciej po utracie zęba zostanie w kości umocowany implant, tym leczenie jest krótsze. Możliwe jest usunięcie zęba i zamocowanie implantu podczas tej samej wizyty. Jeśli od usunięcia zęba minęło trochę czasu, może okazać się, że ilość tkanki kostnej w dziąśle jest zbyt mała i trzeba ją odbudować, czyli dokonać augmentacji kości. Zabieg umieszczenia implantu w szczęce jest bezbolesny.

 

Potrzebnych jest zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, aby doszło do zrośnięcia się sztucznego korzenia z kością, czyli osteointegracji. Na ten czas pacjent nie zostaje z luką po zębie, lecz zakładane są tymczasowe uzupełnienia. Po tym czasie wkręcana jest śruba gojąca i modelowane jest dziąsło pod nową koronę zęba. W ostatnim etapie lekarz osadza na łączniku koronę zęba.