fbpx
Cennik

Odbudowa zębów na implantach Gdańsk

Znak zapytania

czym jest

Zajmujemy się odbudową zębów na implantach w Gdańsku. To nowoczesne rozwiązanie w przypadku utraty własnych zębów. Nie wymagają ingerencji w sąsiednie zęby, jak mosty czy protezy. Dają poczucie naturalnej odbudowy – wyglądają i są odczuwalne jak własne zęby. Sprawiają, że nie zmieniają się rysy twarzy, a uśmiech jest naturalny.

 

Implant jest sztucznym korzeniem zęba, wykonanym z wysoce biozgodnego tytanu. Na ten korzeń przymocowywana jest korona zęba, którą dobiera się pod kolor pozostałego uzębienia. Liczba implantów nie musi się równać liczbie utraconych zębów – możliwe jest osadzenie uzupełnienia protetycznego już na dwóch-trzech implantach.

 

Proces odbudowy zębów na implantach składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest umieszczenie implantu w kości, aby następnie – po czasie umożliwiającym integrację implantu z kością – na implant założyć element mocujący, który służy do umocowania korony protetycznej. Na końcu korona zostaje trwale osadzona, a Pacjent zyskuje zdrowy, piękny uśmiech. Informujemy, że w naszych gabinetach zajmujemy się także leczeniem dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego korzystając z nowoczesnych technik fizjoterapii stomatologicznej.

Działanie implantów

Im szybciej po utracie zęba zostanie w kości umocowany implant, tym leczenie jest krótsze. Możliwe jest usunięcie zęba i zamocowanie implantu podczas tej samej wizyty. Jeśli od usunięcia zęba minęło trochę czasu, może okazać się, że ilość tkanki kostnej w dziąśle jest zbyt mała i trzeba ją odbudować, czyli dokonać augmentacji kości. Zabieg umieszczenia implantu w szczęce jest bezbolesny.

 

Potrzebnych jest zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, aby doszło do zrośnięcia się sztucznego korzenia z kością, czyli osteointegracji. Na ten czas Pacjent nie zostaje z luką po zębie, lecz zakładane są tymczasowe uzupełnienia. Po tym czasie wkręcana jest śruba gojąca i modelowane jest dziąsło pod nową koronę zęba. W ostatnim etapie lekarz osadza na łączniku koronę zęba.

Zagadnienia

Działanie

Jakie implanty wykonujemy?

W głównej mierze oferujemy naszym Pacjentom nowoczesne implanty protetyczne takie jak:

 

  • implantacje z szablonem chirurgicznym – innowacyjna metoda pozwalająca na niezwykle precyzyjne dopasowanie implantu do szczęki; zabieg możliwy do wykonania w zaledwie jeden dzień;
  • korony pełnoceramiczne na implancie – technika wykluczająca konieczność szlifowania naturalnych zębów; pozwala na trwałe uzupełnienie ubytków w zgryzie;
  • korony tymczasowe na implancie – zakładamy je w celu ochrony naturalnego zęba i dziąseł w miejscu implantacji; pozwala zachować funkcje żucia do czasu umieszczenia korony stałej.

 
Zajmujemy się także augmentacją kości metodą Khoury oraz podnoszeniem dna zatoki metodą otwartą. Implanty zębowe są wykonane z materiałów biokompatybilnych zapewniających trwałą i stabilną podstawę dla odbudowy zdrowego uśmiechu u każdego Pacjenta.