fbpx
Cennik

Mosty protetyczne Gdańsk

Znak zapytania

czym są

Mosty protetyczne stosowane są, gdy w uzębieniu brakuje jednego lub więcej zębów. Podobnie jak mosty znane z architektury, mosty protetyczne muszą zostać oparte o filary. Takimi filarami mogą być własne, oszlifowane zęby pacjenta, implanty, korony czy zęby ćwiekowe. Mosty wypełniają lukę spowodowaną brakiem jednego lub kilku zębów.

 

Most protetyczny jest rozwiązaniem stałym, który trwale przytwierdza się do zębów sąsiadujących, czyli do tzw. podpórek. Prawidłowo przygotowane i zamocowane mosty nie powodują dyskomfortu ani bólu. Nowoczesna protetyka pozwala tworzenie mostów niemających wpływu na pozostałe zęby w zgryzie.

Z czego składa się most protetyczny?

Stały most protetyczny składa się z koron, które pokrywają zęby sąsiadujące oraz elementu pośredniego, który wypełnia ubytek w uzębieniu. Zarówno korony, jak i most wykonuje się z ceramiki lub porcelany, aby były one estetyczne i jak najbardziej zbliżone do naturalnych zębów. Zabieg ten ma przede wszystkim działanie estetyczne, jednakże wpływa również na prawidłową pracę zgryzu, wyklucza wady wymowy i możliwość rozchwiania się sąsiadujących zębów. Most odtwarza czynność naturalnych zębów i przywraca funkcje życia.Informujemy, że wykonujemy także odbudowy zębów na implantach oraz korony.

Zagadnienia

Działania

Działanie mostów protetycznych

Siły związane z żuciem są rozkładane na sąsiednie zęby, a pacjenci szybko przyzwyczajają się do obecności mostu w jamie ustnej – znacznie szybciej niż przy protezach ruchomych.

 

Trwałość mostu protetycznego będzie taka, jak filarów, na których jest oparty. Jeśli został osadzony na zdrowych, prawidłowo przygotowanych zębach, które nie są rozchwiane i nie uległy znacznym uszkodzeniom, to most będzie trwałym rozwiązaniem.

Kiedy warto zdecydować się na most protetyczny?

To dobry pomysł dla tych Pacjentów, którzy mają braki w uzębieniu. Zarówno jeden, jak i więcej braków tworzy pole do założenia stałych mostów. Jednakże mogą się na niego zdecydować tylko te osoby, które mają zdrowe zęby sąsiadujące z ubytkiem. Muszą one bowiem posłużyć jako podpórki trzymające całą konstrukcję. Dlatego przed wykonaniem mostu protetyk musi przeprowadzić badanie i ocenić stan uzębienia.