Cennik

PROTETYKA

Znak zapytania

czym jest

Utrata lub znaczne uszkodzenia tkanek zębów zmniejszają pewność siebie, sprawiają, że pacjent uśmiecha się rzadziej i może unikać kontaktów z ludźmi. Sprawiają też poważne problemy z przeżuwaniem pokarmu, a w związku z tym z trawieniem i funkcjonowaniem całego organizmu.

 

Już brak jednego z zębów może przyczynić się do wystąpienia efektu Godona, czyli przesuwania się sąsiednich zębów w stronę luki po utraconym zębie. Efekt ten może wiązać się z dolegliwościami bólowymi ze strony stawu skroniowo-żuchwowego czy nawet utratą kolejnych zębów. Rozkład sił w szczęce i żuchwie ulega bowiem zaburzeniu, w efekcie powodując ścieranie, pękanie, kruszenie pozostałych zdrowych zębów.

 

Warto jednak wiedzieć, że współczesna protetyka dysponuje wieloma środkami, dzięki którym można przywrócić naturalny wygląd uśmiechowi oraz prawidłową funkcjonalność narządu żucia.

Zagadnienia

Co zrobić

Pracujący w DentalMed Clinic lekarze stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem zaproponują każdemu pacjentowi indywidualny plan leczenia i z pełnym profesjonalizmem przeprowadzą terapię, przywracającą nie tylko piękny uśmiech i pewność siebie, ale przede wszystkim możliwość delektowania się ulubionym jedzeniem i zmniejszającą uciążliwość dolegliwości bólowych ze strony stawu skroniowo-żuchwowego.