Cennik

Protetyk Gdańsk Wrzeszcz

Protetyk Gdańsk Wrzeszcz przygotuje dla Ciebie komfortowe w użytkowaniu i estetyczne protezy, które pozwolą Państwu cieszyć się pięknym uśmiechem na nowo! Nowoczesna aparatura medyczna i doskonale wyposażone gabinety pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Protetyka stomatologiczna koncentruje się na odbudowie uszkodzonych bądź utraconych w wyniku chorób i uszkodzeń mechanicznych zębów, których brak może odbić się nawet na wadach wymowy! O przywrócenie pięknego – i co istotne – zdrowego zgryzu zadbają nasi protetycy we wsparciu z ortodontami, dentystami i chirurgami stomatologicznymi.

 

Leczenie protetyczne ubytków zębowych

Oferujemy leczenie protetyczne ubytków zębowych polegające na odbudowie zniszczonych lub utraconych zębów za pomocą różnych metod protetycznych. Ubytek może wynikać z próchnicy, urazu, chorób przyzębia lub z powodu wielu chorób. W zależności od rozmiaru ubytku oraz stanu zęba, protetyk może zastosować różne metody leczenia. Nasi specjaliści przedstawią Państwu alternatywny na wizycie i dostosują optymalną metodę leczenia.

 

W przypadku większych ubytków zębowych, protetycy DentalMed Clinic podejmą decyzje o odbudowie zęba za pomocą korony protetycznej. To rodzaj protezy, która pokrywa całą powierzchnię zęba i jest mocowana przy użyciu specjalnego kleju lub cementu. Wykonuje się ją z różnych materiałów, takich jak ceramika, złoto lub metal, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta i wspólnie podjętej ze specjalistą decyzji. Leczenie protetyczne ubytków jest procesem indywidualnie dopasowanym do potrzeb i stanu zdrowia Pacjenta.

Indywidualny plan leczenia protetycznego

Nasi specjaliści zaproponują każdemu Pacjentowi indywidualny plan leczenia protetycznego – niezależnie od stanu uzębienia czy wieku. Z pełnym profesjonalizmem przeprowadzimy terapię przywracającą nie tylko piękny uśmiech i pewność siebie, ale przede wszystkim możliwość delektowania się ulubionym jedzeniem i zmniejszającą uciążliwość dolegliwości bólowych wynikających z dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, którą dodatkowo leczymy z pomocą nowoczesnej fizjoterapii stomatologicznej. Wizyta u protetyka często jest zalecana w ramach stomatologii estetycznej, której celem jest właśnie poprawa wyglądu zębów.

Jakie protezy zębowe oferujemy?

Protezy zębowe zalecane są Pacjentom z brakami w uzębieniu. Zastępują naturalne zęby utracone wskutek choroby czy urazu. Umożliwiają przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej, a także znacząco poprawiają estetykę uśmiechu. Doskonale wpływają także na pewność siebie i dobre samopoczucie w każdej sytuacji! Wybór protezy zębowej jest kwestią indywidualną. Protetyk, zanim zasugeruje najlepsze rozwiązanie, dokładnie sprawdzi stan uzębienia i zapozna się z Państwa preferencjami. Proteza zębowa powinna być idealnie dopasowana do zgryzu, w tym kształtu i koloru pozostałych zębów.

 

Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu uzupełnień:

 

  • protezy zębowe akrylowe – bardzo dobrze przylegają do jamy ustnej, zapewniając wysoki poziom komfortu, stosowane są zwłaszcza w przypadku bezzębia;
  • protezy zębowe szkieletowe – wstawiane u osób z częściowymi ubytkami zębowymi, cechują się wyjątkową wytrzymałością;
  • korona porcelanowa na zębie lub implancie – doskonale imituje naturalną strukturę i barwę zęba; w niczym nie odróżnia się od pozostałych zębów w zgryzie Pacjenta;
  • korona pełnoceramiczna – w odróżnieniu od innych koron nie posiada metalowej podbudowy, jest w całości wykonana z ceramiki;
  • endokorona kompozytowa i pełnoceramiczna – częściowe rozwiązania wykorzystywane najczęściej po leczeniu kanałowym;
  • wkład koronowo-korzeniowy – stosowany jako filar dla korony;
  • mikroproteza – proteza akrylowa na jednego lub maksymalnie dwa zęby;
  • nakłady kompozytowe lub pełnoceramiczne onlay, inlay oraz overlay – nowoczesne uzupełnienia do zębów uszkodzonych mechanicznie lub po leczeniu kanałowym.

 

Dlaczego warto zapisać się do protetyka?

Zaleca się, by nie zwlekać ze wstawieniem uzupełnień protetycznych. Sprawnie zdecydowanie się na protezy, korony czy mosty protetyczne zapobiega przesunięciom się pozostałych zębów i rozwojowi chorób przyzębia. Braki w uzębieniu sprawiają poważne problemy z przeżuwaniem pokarmu, a w związku z tym także z trawieniem i funkcjonowaniem układu pokarmowego oraz całego organizmu. Mogą powodować wady wymowy, zapadnięcia policzków czy nawet bóle głowy. Jak to możliwe?

 

Skrajne starcie zębów lub ich brak przekłada się na nieprawidłową pracę stawów skroniowo-żuchwowych, a ta z kolei prowadzi do zwichnięć żuchwy. Efektem mogą być bóle napięciowe i migreny. Niezwykle ważne jest regularne uczęszczanie do dentysty, który w razie pojawienia się pierwszych oznak nieprawidłowości skieruje na leczenie protetyczne lub przekieruje na wizytę u ortodonty lub chirurga stomatologicznego.

Czy braki w uzębieniu mają wpływ na całą szczękę?

Już brak jednego z zębów może przyczynić się do wystąpienia efektu Godona, czyli przesuwania się sąsiednich zębów w stronę luki po utraconym zębie. Efekt ten może wiązać się z dolegliwościami bólowymi ze strony stawu skroniowo-żuchwowego czy nawet utratą kolejnych zębów. Rozkład sił w szczęce i żuchwie ulega bowiem zaburzeniu, w konsekwencji powodując ścieranie, pękanie i kruszenie pozostałych zdrowych zębów. Warto jednak wiedzieć, że współczesna protetyka dysponuje wieloma środkami, dzięki którym można przywrócić naturalny wygląd uśmiechowi oraz prawidłową funkcjonalność narządu żucia.