Cennik

Licówki

Znak zapytania

czym są

Licówki są płatkami materiału, przyklejanymi z przodu zębów. Zazwyczaj stosuje się je, aby w szybki sposób poprawić kształt i kolor zęba lub by zmniejszyć szparę między sąsiednimi zębami. Nie zastąpią jednak leczenia ortodontycznego lub koron (gdy ząb jest w znacznym stopniu uszkodzony). Nie będą też odpowiednie dla osób, które zaciskają zęby, zgrzytają nimi czy… obgryzają paznokcie, bo wszystkie te zachowania mogą sprzyjać odklejaniu się licówek.

Zagadnienia

Co zrobić

Zanim stomatolog DentalMed Clinic oraz pacjent zdecydują się na założenie licówek, zęby muszą zostać wyleczone oraz wybielone.

 

  • Podczas pierwszej wizyty dentysta upewni się, czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek oraz porozmawia z pacjentem o jego oczekiwaniach względem efektu estetycznego. Następnie zostanie wykonany wycisk zębów, który posłuży do stworzenia tzw. modelu nowego uśmiechu.
  • Na kolejnej wizycie próbny model zostanie założony na zęby (jeszcze przed ich oszlifowaniem) i będzie noszony przez kilka dni przez pacjenta, aby mógł ocenić, czy o taki efekt estetyczny chodziło. Jeśli pacjent będzie miał zastrzeżenia, będą one mogły być skorygowane podczas kolejnej wizyty.
  • Po zaakceptowaniu wyglądu licówek stomatolog delikatnie oszlifuje zęby – na podstawie wycisku oszlifowanych zębów w laboratorium protetycznym zostaną przygotowane zindywidualizowane licówki.
  • Do czasu ich dostarczenia do gabinetu stomatologicznego (kilka-kilkanaście dni) zęby pacjenta zostaną zabezpieczone tymczasowymi licówkami.

 

Gdy indywidualne licówki będą już dostępne, zostaną przyklejone cementem dentystycznym oraz idealnie wypolerowane. Po tym zabiegu dobrze jest nie wypijać barwiących napojów (herbata, kawa, ciemne soki) lub jeść twardych pokarmów, które mogłyby uszkodzić licówkę.