fbpx
Cennik

Echo serca Gdańsk

W naszej klinice zapiszesz się na echo serca Gdańsk. To badanie, które pozwala ocenić stan serce, obecność zmian chorobowych, a także ewentualnych uszkodzeń mięśnia sercowego. Z jego wykorzystaniem nasi kardiolodzy przeanalizują kurczliwość Twojego serca, jego frakcję wyrzutową, a także ewentualną obecność i wielkość blizn po zawale. Ponadto możliwa jest ocena naczyń krwionośnych, weryfikacja prawidłowej pracy zastawek serca i ogólna analiza przepływu krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń sercowych i wieńcowych.

Co pozwala zdiagnozować badanie UKG?

Na podstawie badania UKG możliwe jest zdiagnozowanie niewydolności serca, choroby wieńcowej czy nawet miażdżycy. Dodatkowo w trakcie badania możliwe jest wykrycie wrodzonych lub nabytych wad serca. Pamiętajmy, że wczesna diagnoza umożliwia wdrożenie leczenia, a to zaś z kolei zwiększa szansę na wyjście z choroby lub zminimalizowanie szans na wystąpienie dodatkowych dolegliwości. Nasi kardiolodzy wykonując ultrasonokardiografię, są w stanie dostrzec także nadmiar płynu w worku osierdziowym oraz kardiomiopatię, czyli powiększenie lub pogrubienie ścian serca. Niemal pewne jest także dostrzeżenie zmian wynikających z przebytego zawału oraz zapalenia wsierdzia lub mięśnia sercowego. Jeśli nasi kardiolodzy dostrzegą niepokojące ich zmiany, mogą także zdecydować się na badanie EKG i holter EKG zakładany na 24h, który będzie monitorować pracę serca także podczas snu.

Jak się przygotować do echa serca?

Ultrasonokardiografia to jedno z badań kardiologicznych, które wykonujemy bezpośrednio w naszym gabinecie. Nie wymaga z Twojej strony specjalnego przygotowania, nieistotna jest także godzina ani przyjęte w dniu wizyty leki czy posiłki. Zachęcamy do zachowania codziennego stylu życia oraz spokojnego podejścia do tematu. Całe badanie potrwa zaledwie 15-20 minut i nie wymaga żadnego znieczulenia. Nasi kardiolodzy zadbają o to, abyś w trakcie wizyty czuł się bezpiecznie i komfortowo. O wszelkich podejrzeniach i diagnozach dowiesz się niemal natychmiast.