fbpx
Cennik

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
Z ENDODONCJĄ

Znak zapytania

Czym jest

Próchnica jest chorobą zakaźną, w której zniszczeniu ulegają tkanki tworzące zęby. Towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, lecz nigdy w historii nie mieliśmy tak wielu instrumentów do jej powstrzymania.

 

Za próchnicę bezpośrednio odpowiedzialne są bakterie: L. acidophilus, S. mutans, S. salivarius, S. sanguinis i inne. Ich głównym pożywieniem są obecne w jamie ustnej cukry. Bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej a podczas trawienia cukrów wytwarzają kwasy organiczne.

 

Zakwaszone środowisko jamy ustnej sprzyja demineralizacji (niszczeniu) szkliwa. Szkliwo zębów nie ma zdolności do regeneracji, dlatego tak ważne jest niedopuszczenie do rozwoju próchnicy poprzez odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej. Warto pamiętać też o tym, że próchnica nie jest „tylko” problem z zębami, ale może być przyczyną niebezpiecznych dla zdrowia i życia schorzeń ogólnoustrojowych.

Zagadnienia

Co zrobić

W DentalMed Clinic oferujemy profesjonalne i komfortowo wykonywane zabiegi higienizacji, będące (na równi z domową higieną jamy ustnej i regularnymi wizytami u stomatologa) filarem odpowiedniej profilaktyki stomatologicznej. Wykonujemy zabiegi z zakresu profilaktyki fluorkowej, profesjonalnego oczyszczania zębów ze złogów nazębnych (skaling i piaskowanie) oraz wybielania zębów (system Beyond)

 

Pracujący w DentalMed Clinic doświadczeni i kompetentni stomatolodzy oferują pełen zakres zabiegów dentystycznych, stosowanych w leczeniu zmian próchnicowych.

 

Wszystkie stosowane przez nas instrumenty są sterylizowane w nowoczesnym sterylizatorze (Melag), co zapewnia pełne bezpieczeństwo wykonywanych przez nas zabiegów z zakresu higienizacji oraz stomatologii. Komfort wizyty utrzymywany jest także dzięki w pełni klimatyzowanym pomieszczeniom w naszej klinice.