fbpx
Cennik

Protezy

Znak zapytania

czym są

Dostępne w DentalMed Clinic protezy zębowe dzielą się na dwa rodzaje: na protezy akrylowe oraz na protezy szkieletowe. Te pierwsze wykonane są w całości z akrylu, czyli tworzywa sztucznego, te drugie – zbudowane są na metalowym szkielecie.

 

Protezy akrylowe są tańsze, choć mniej wygodne dla pacjenta w codziennym użytkowaniu. Ich nazwa wynika z tego, że zarówno płyta, do której przymocowane są sztuczne zęby, jak i same zęby wykonane są z akrylu. Protezy akrylowe są jedynym rozwiązaniem dla bezzębnych pacjentów. Są szybkim sposobem na zamaskowanie braków w uzębieniu. Jednak z czasem osiadają (pod wpływem sił tkanki, na których osadzono protezę, są zgniatane), co prowadzi do krótkiego czasu prawidłowego działania.

 

Z kolei protezy szkieletowe stosowane są w przypadkach częściowych braków w uzębieniu, w których z różnych przyczyn nie mogą zostać zastosowane mosty.

Zagadnienia

Zastosowanie

Proteza odlewana jest w jednym kawałku z metalu, który następnie powlekany jest tworzywem sztucznym. Zapewnia to odpowiednią sztywność i przenoszenie sił na własne zęby pacjenta oraz kości szczęk. Protezy szkieletowe są cieńsze niż akrylowe, łatwiej jest się do nich przyzwyczaić, nie przeszkadzają w odczuwaniu smaków oraz są bardziej wytrzymałe. Są jednak droższe.