Cennik

LECZENIE ENDODONTYCZNE
Z UŻYCIEM MIKROSKOPU

Znak zapytania

Czym jest

Jeżeli odczuwasz nagły, przeszywający ból zęba, szczególnie przy nagryzaniu pokarmu, spożyciu zimnych lub gorących pokarmów, wybudzający Cię w nocy ze snu, potrzebujesz jak najszybszej interwencji stomatologicznej. Wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym toczącym się w obrębie miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, który może wymagać leczenia endodontycznego. Leczenie to może uchronić przed koniecznością usunięcia zęba i zastąpienia go implantem lub mostem protetycznym.

 

Podstawową metodą leczenia endodontycznego jest leczenie kanałowe. Polega ono na precyzyjnym usunięciu bakterii z korzeni zębów, które wykonuje się za pomocą bardzo cienkich (0,06–0,40 mm) narzędzi. Wnętrze zęba jest przestrzenią o wymiarach zaledwie 3×4 milimetra a jeden korzeń maśrednicę kilku dziesiętnych milimetra. Dlatego też ważne jest zastosowanie przez lekarza stomatologa mikroskopu do odpowiedniego powiększenia i doświetlenia wnętrza zęba.

Zagadnienia

Co zrobić

W DentalMed Clinic oferujemy leczenie endodontyczne wykonywane przez doświadczonych stomatologów z użyciem mikroskopu Carl Zeiss OPMI Pico, ułatwiającego precyzyjne wykonywanie nawet najbardziej wymagających procedur stomatologicznych.

 

  • Leczenie endodontyczne kojarzone jest zazwyczaj z bólem. Jednak dostępny w klinice komputerowy system znieczuleniaThe WandTM sprawia, że wizyta w naszym gabinecie będzie komfortowa dla pacjenta, nie będzie wiązała się z odczuwaniem bólu ani drętwienia lub mrowienia twarzy po zabiegu.