fbpx
Cennik

Korony

Znak zapytania

czym są

Gdy znaczna część zęba uległa zniszczeniu, przywrócenie prawidłowego wyglądu zęba (jego kształtu, koloru) oraz jego funkcjonalności może polegać na zastosowaniu koron.

 

Ząb do założenia korony musi być oszlifowany, jednak doświadczony stomatolog nie spiłuje zęba bardziej niż jest to konieczne. Zbyt słabe oszlifowanie zęba, na którym na być osadzona korona, może pogorszyć wygląd korony oraz obniżyć jej trwałość. Nie w każdym przypadku korona może być też założona.

 

Przeciwwskazaniami mogą być znaczne zmiany okołowierzchołkowe w zębie, złamania jego korzenia czy znaczne rozchwianie zęba. Na podstawie indywidualnej analizy przypadku lekarz stomatolog może podjąć decyzję o konieczności zastosowania innych rozwiązań protetycznych.
Każda korona jest wykonywana indywidualnie oraz jest dopasowana do pacjenta tak, aby nie tylko przywracała funkcjonalność zniszczonemu zębowi, ale również komponowała się z resztą zębów w piękny uśmiech.

Zagadnienia

Co zrobić

W DentalMed Clinic oferujemy pacjentom indywidualnie korony porcelanowe na podbudowie metalowej oraz korony pełnoceramiczne na podbudowie Cercon (z użyciem tlenku cyrkonu). Ten ostatni rodzaj koron, dzięki zastosowaniu biozgodnego i dobrze tolerowanego przez organizm tlenku cyrkonu, charakteryzuje się dobrą wytrzymałością, estetyką oraz odpowiednim dopasowaniem kolorystycznym do tkanki zęba.